Budowa „Obiektu szkolno-szpitalnego” - największa inwestycja zrealizowana w 2015 / 2016 roku

Uroczyste zakończenie inwestycji z udziałem inwestora, wykonawcy i zaproszonych gości odbyło się w dniu 5.12.2016 r.

Projekty kompleksu szkolno-szpitalnego i zdjęcia archiwalne obiektu starej lokalizacji oddziału szpitalnego i siedziby szkoły

Projekt budynku szkolno-szpitalnego powstał w 2014 roku. Obiekt został zaprojektowany przez Pracownię architektoniczną z Garwolina, prowadzoną przez Panią Elżbietę Mikołajczuk. We wrześniu 2015 roku Zarząd Województwa Mazowieckie zawarł umowę  z wykonawcą inwestycji i jeszcze w tym samym miesiącu rozpoczęto prace przy budowie nowego budynku. Wykonawcą inwestycji została firma – Przedsiębiorstwo „KJS” Krzysztof Szurgot z siedzibą w Kole. Budżet inwestycji to blisko 12 mln zł. Całość inwestycji sfinansowana została z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Budowa zupełnie nowego obiektu szkolno-szpitalnego dla potrzeb pacjentów Szpitala Mazowieckiegow Garwolinie Sp. z o.o. i Zespołu Szkół Specjalnych Nr 2 w  Garwolinie stała się koniecznością z uwagina fakt, że obiekty zajmowane przez oddział i szkołę znajdowały się w bardzo złym stanie technicznym, a dodatkowo nie spełniały wymogów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie warunków jakim powinny odpowiadać poniszczenia i urządzenia placówki służby zdrowia i oświaty.

Zakres prac obejmował rozbiórkę dwóch pawilonów oraz budynku hydroforni, a na ich miejscu zbudowano nowoczesny kompleks szkolno-szpitalny wraz z salą gimnastyczną i pomieszczeniami zaplecza, ponadto wykonano przebudowę sieci gazowej, przyłącza wodociągowego, wybudowano instalację kanalizacji sanitarnej oraz odwodnienia terenu. W ramach inwestycji wykonano nowe wewnętrzne drogi, podjazdy i chodniki oraz parkingi.

Nowy budynek to 2 882 m2 powierzchni, na której zlokalizowano Oddział dzienny logopedyczno-foniatryczny, Zespół Szkół Specjalnych Nr 2 w Garwolinie wraz z salą gimnastyczną i zapleczem sportowym. W nowoczesnych salach prowadzona będzie rehabilitacja i terapia logopedyczna dzieci oraz zajęcia dydaktyczne i sportowe dla pacjentów Szpitala. Sale terapeutyczne i klasy lekcyjne zostały wyposażone w nowe meble, pomoce dydaktyczne i terapeutyczne oraz sprzęt rehabilitacyjny do pracy z Pacjentami.

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: 07 grudzień 2016
Poprawiono: 12 czerwiec 2018

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.